Rodina
a domácnosť

Vidíte dobre na prácu v kuchyni? Prečítate návod, ktorý je napísaný drobným písmom? Vidíte v zrkadle zreteľne všetky detaily svojej tváre? Pokiaľ ste si na niektorú z týchto otázok odpovedali nie, potom je veľmi pravdepodobné, že doma nemáte vhodné osvetlenie. Dostatok vhodného svetla je nevyhnutný na to, aby ste sa cítili dobre. Či už si to uvedomujete, alebo nie, práve svetlo sa veľkou mierou podieľa na vašej nálade a je preto dôležité mu venovať špeciálnu pozornosť.

Všetky miestnosti vo vašej domácnosti nemôžu byť osvetlené rovnako. V kuchyni určite potrebujete silnejšie svetlo ako napríklad v spálni. Izba, v ktorej trávite väčšinu dňa, by mala mať intenzívnejšie svetlo, ktoré aktivuje vašu myseľ a zbytočne vám neuberá energiu. V spálni je naopak vhodné svetlo, ktoré nie je také silné a pozvoľna vás pripraví na spánok.

Zaujímavosť

Vedeli ste, že svetlo ovplyvňuje pozornosť vašich detí? Nedostatočné osvetlenie totiž narúša procesy v ich tele, čo negatívne pôsobí na učenie, sústredenie, kreativitu alebo krátkodobú a dlhodobú pamäť. Vedecké štúdie dokázali, že v triedach, kde bol dostatok svetla, boli žiaci po jednom roku až o 20 % rýchlejší v matematických testoch a o 26 % rýchlejší v čítaní. Po inštalácii svetiel sa navyše okamžite zvýšila ich koncentrácia o 8,7 %. Zaobstarajte si Zdravé svetlo domov a pozorujte, ako sa vaše deti upokoja a začnú lepšie vnímať to, čo im hovoríte.

Nielen vaše deti potrebujú dostatok svetla, aby ich organizmus správne fungoval. Rastliny vďaka schopnosti fotosyntézy premieňajú svetlo, vodu a oxid uhličitý na kyslík, cukry a ďalšie látky. Bez svetla by však táto chemická reakcia, vďaka ktorej na zemi existuje život, nefungovala. Dostatok denného svetla potrebujú aj zvieratá, ktoré v opačnom prípade trpia rovnako ako človek. Ich telá majú tiež svoje biorytmy a aj tie fungujú na základe slnečného svetla. V tmavých interiéroch dodá naše svetlo vašim domácim miláčikom potrebnú energiu.

Realizácia

MUDr. Kateřina Martináková, rodinný dom pri Jihlave

Gaudium OD, Stella Fix, Stella Sky

„Pri plánovaní domu som veľa času strávila premýšľaním o tom, aké svetlá použiť. Keď som sa dozvedela o Zdravom svetle, rozhodla som sa, že to je to, čo chcem vyskúšať. V kuchyni, jedálni a obývačke, teda v miestnostiach, kde trávim aktívnu časť dňa, sme nechali nainštalovať svetlá. Vďaka tomu sa cítim skvele po celý rok a menej často pociťujem jesenné výkyvy nálad.“

Paní Frelichová, Praha

Gaudium OD, Nubes, Stella, Stella Fix

„Na jeseň a v zime trpím výkyvmi nálady, preto som hľadala riešenie, ako sa cítiť dobre počas celého roka. Vyskúšala som simulátor slnka od spoločnosti Zdravé Svetlo a bola som s ním taká spokojná, že som si ich svetlá nechala nainštalovať v celom byte. Teraz sa cítim oveľa lepšie a teším sa, že si tento rok užijem vianočné obdobie ako nikdy predtým.“

Pan Kübelbeck, rodinný dom, Vimperk

Stella, Pompa, Gemini

„Som zástancom zdravého životného štýlu a zaujímam sa o nové trendy v tejto oblasti. Koncept Zdravé Svetlo ma okamžite zaujal a rozhodol som sa nainštalovať ich svetlá do svojej vidieckej usadlosti s malými oknami, do svojho maliarskeho ateliéru a do rodinného domu v slepej uličke. Vo všetkých prípadoch sa zmena prejavila takmer okamžite - mám viac energie, lepšie pracujem a vidím pozitívne účinky na naše izbové rastliny. Vrelo ju odporúčam.“

Nielen vaše deti potrebujú dostatok svetla, aby ich organizmus správne fungoval. Rastliny vďaka schopnosti fotosyntézy premieňajú svetlo, vodu a oxid uhličitý na kyslík, cukry a ďalšie látky. Bez svetla by však táto chemická reakcia, vďaka ktorej na zemi existuje život, nefungovala.

Dostatok denného svetla potrebujú aj zvieratá, ktoré v opačnom prípade trpia rovnako ako človek. Ich telá majú tiež svoje biorytmy a aj tie fungujú na základe slnečného svetla. V tmavých interiéroch vašim maznáčikom dodá naše svetlo potrebnú dávku energie.

Zistíme od vás informácie potrebné pre návrh osvetlenia

Poradíme vám, ako možno zlepšiť usporiadanie osvetlenia.

Spracujeme návrh osvetlenia pre domácnosti a pracovné priestory

Vypracujeme kompletný návrh osvetlenia pre vašu domácnosť.

Dodáme vám do domácnosti plnospektrálne zdroje pre vaše svietidlá

Do všetkých svietidiel, ktoré navrhneme do vašej domácnosti, dodáme plnospektrálne zdroje, ktoré zaistia dostatok zdravého svetla.