Práca
a štúdium

Ako v práci, tak v škole je dôležitá koncentrácia a bdelosť. Základným predpokladom pre ne je dostatok svetla. Aby sme prebudili svoj organizmus, musíme dbať na správne osvetlenie miestnosti. Preto naše svetlá obsahujú vyvážený pomer všetkých farieb, ktoré v súčte dávajú príjemný, chladný tón svetla s vysokým podielom aktivačnej modrej zložky. Tá spoločne so zvýšenou intenzitou osvetlenia zlepšuje pracovnú výkonnosť, znižuje chybovosť, nehodovosť a absenciu z dôvodu pracovnej neschopnosti. Navyše celkovo zlepšuje náladu.

Je úplne logické, že každý zamestnávateľ chce, aby jeho zamestnanci boli čo najvýkonnejší. Pokiaľ však na to nemajú správne podmienky, bez ohľadu na svoju pracovitosť nedosiahnu svoje maximum. My však ich organizmus dokážeme nabudiť svetlom. Zdravé svetlo totiž preukázateľne zvyšuje koncentráciu a posilňuje pracovné výkony.

86 %

86 %

našich zákazníkov sa pri používaní svetla cíti podstatne pohodlnejšie ako predtým.

82 %

82 %

našich zákazníkov dokáže pracovať lepšie a dlhšie bez pálenia očí.

Nejde ale iba o prácu v kancelárii. Dostatok svetla potrebujú aj remeselníci, ktorí sa venujú ručnej práci. Či už je to šitie, pletenie, výroba šperkov, alebo iné remeslo, vždy ide o činnosť kladúcu zvýšené nároky na zrak. Je teda dôležité, aby sme videli čo najostrejšie a správne vnímali farby. K tomu nám pomôže vyššia hladina osvetlenia a svetlo s vysokým indexom podania farieb.

Realizácia

Kvetinárstvo, paní Zaoralová

Medea

„Som rada, že som si do svojho kvetinárstva vybrala svetlo práve od Zdravé Svetlo. Kvety a ďaľšie produkty, ktoré predávam, vďaka svetlu vyzerajú presne tak ako majú. Navyše mám dobrý pocit z toho, že som v práci menej unavená a vďaka správnemu slniečkovému spektru som aj v práci ako na dovolenke.“

Primavera, kozmetická akadémia, Praha

Medea VS 595 LED

„So Zdravým svetlom sme naozaj veľmi spokojní a nevieme si predstaviť návrat ku klasickým žiarivkám! Kvalitné osvetlenie je pri našej práci veľmi dôležité, pretože umožňuje našim klientom vidieť všetko v správnych farbách a našim zamestnancom menej namáhať oči. Je to jedna z najlepších investícií do našej akadémie.“

Česká zemědělská univerzita,
JUDr. Marie Divišová

Medea

Priestory Podnikovohospodárskej fakulty ČZU v Prahe sme vybavili zdravým svetlom a študenti i vyučujúci oceňujú výhody nášho osvetlenia.

,,Môžem potvrdiť, že informácie o dobrom účinku svetla boli pravdivé a že študenti a zamestnanci, ktorí svetlo používajú, pocítili zmenu k lepšiemu.”

Koncentráciu a bdelosť potrebujú aj ľudia pracujúci v noci. Aj pre nich je naše svetlo ideálnou voľbou. Modrá zložka Zdravého svetla totiž aktivuje nervovú sústavu a vďaka tomu zostáva človek bdelý. Inštaláciou silnejšieho osvetlenia chladného tónu sa zníži chybovosť práce, nehodovosť a absencia a pracovná výkonnosť porastie. Tento jav funguje ako v noci, tak cez deň. Zdravé svetlo navyše umožňuje lepšie vnímanie farieb.

Zistíme od vás informácie potrebné pre návrh osvetlenia

Poradíme vám, ako možno zlepšiť usporiadanie osvetlenia.

Spracujeme návrh osvetlenia pre vašu firmu alebo školu

Vyhotovíme kompletný návrh osvetlenia pre vašu firmu alebo školu.

Dodáme vám do firmy či školy plnospektrálne zdroje pre vaše svietidlá

Do všetkých svietidiel, ktoré navrhneme do vašej firmy či školy, dodáme plnospektrálne zdroje, ktoré zaistia dostatok zdravého svetla.