Výskum o vplyve svetla na zdravie človeka


 

 

 

Možnosť zapožičania žiariviek
zdarma v rámci výskumu
vplyvu plnospektrálneho osvetlenia na zdravie a pracovnú výkonnosť
 
 
 
 

 

PREČO SME SA ROZHODLI VÝSKUM USKUTOČNIŤ?
 
   
V Nemecku a USA sa plnospektrálne osvetlenie používa už mnoho rokov a uskutočnil sa tam aj celý rad výskumov potvrdzujúcich jeho jedinečný vplyv na zrak, zdravotný stav i pracovnú výkonnosť. V strednej a východnej Európe je však vplyv plnospektrálneho osvetlenia novinkou a žiadne podobné štúdie tu zatiaľ neprebehli.
 
   
AKO VÝSKUM PREBIEHA?
 
 
  • Účastníkom výskumu sa môže stať akákoľvek firma bez ohľadu na veľkosť a počet zamestnancov. Tejto firme budú po dobu 30-45 dní zapožičané plnospektrálne trubicové žiarivky NASLI, ktoré účastník nainštaluje vo svojich priestoroch ( v týchto miestnostiach nesmie byť použitý iný typ stropného osvetlenia).
  • Zamestnanci, ktorí budú pracovať v uvedených priestoroch, budú sledovať a subjektívne hodnotiť zmeny vo svojom zdravotnom stave a pracovnej výkonnosti. Po skončení uvedenej doby vyplnia dotazník s otázkami, v ktorom tieto zmeny ohodnotia.
  • Termín výskumu navrhne účastník výskumu sám, vzhľadom k obmedzenému počtu žiariviek k zapožičaniu sa môže po dohode termín posunúť.
  • Po skončení štúdie je možné plnospektrálne svetelné zdroje zakúpiť zo zľavou.
 
   
AKO SA PRIPOJIŤ?
 
Ak máte záujem stať sa účastníkom tohoto unikátneho projektu, kontaktujte nás, prosím, na email vyskum@bluestep.sk, alebo telefonicky na číslo 0903 197 179.
 

 

Miestnosť nasvietená svetlom
obyčajných žiarivkových trubíc.
 
Ra = 70-80
(Ra - index podania farieb)
Teplota chromatičnosti 4 000K     
Miestnosť nasvietená svetlom
plnospektrálnych žiarivkových
trubíc s prirodzeným spektrom NASLI.
 
Ra = 98,
Teplota chromatičnosti 6 500K

 

 
 
 

Copyright © 2012 Blue step spol. s r.o.